InfoDnes.cz

Regionální zpravodajství pro Pardubice, Pardubicko - Vaše zprávy | Z regionu

PardubiceDnes.cz
Středa 13.12. 2017 | Lucie
 
PardubiceDnes.cz
Zpravodajství online - PardubiceDnes.cz

Kraj hledá řešení pro dopravu i přírodu v neratovské aleji

21.11.2017 | Z regionu
PARDUBICE - Nezpevněná krajnice, nedostatečná šířka vozovky a stromy, které mohou ohrozit řidiče i chodce. Tak vypadá v současné době silnice se stromořadím vedoucí do obce Neratov u Lázní Bohdaneč. Pardubický kraj proto chystá zadání studie, jejímž výstupem bude souhrnný pohled na tuto lokalitu.
Ilustrační snímek | Foto: Pardubický kraj
"Projekt týkající se takzvané neratovské aleje, který necháme zpracovat a pro který v tuto chvíli připravujeme zadávací dokumentaci, bude mít dvě části, a to dopravní a vegetační," informoval náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš. Ten vysvětlil, že část dopravní posoudí stavebně technický stav silnice a navrhne opatření k zajištění bezpečnosti silničního provozu. Vegetační část se pak bude zabývat vyhodnocením stromů po obou stranách silnice, případně i na břehu Opatovického kanálu vedoucího podél silnice, ale i detailním průzkumem rostlinstva a živočišstva.

"Z dopravního hlediska je třeba provést opravu silnice III. třídy v délce zhruba 1,6 kilometru, která je v nevyhovujícím stavu. Na mnoha místech je tato komunikace úzká, krajnice se rozpadá. Navíc jsou v její bezprostřední blízkosti stromy, které ohrožují bezpečný provoz. Jsme si však vědomi toho, že se jedná o staré stromy, které jsou útočištěm ohrožených druhů," uvedl Michal Kortyš.

"V okolí silnice se nachází dřeviny, v nichž se, případně v jejich okolí, vyskytují zvláště chráněné druhy rostlin a živočichů. Proto chceme rekonstrukci silnice řešit v širších souvislostech a ve vegetační části studie tak nebude chybět dendrologické posouzení či fytopatologický a biologický průzkum," řekl ekolog Správy a údržby silnic Pardubického kraje František Weisbauer. Studie tak bude řešit jak novou koncepci silnice a uspořádání dopravy, tak život kolem známé aleje.

"Po silnici jezdí auta, autobusy i cyklisté. V blízkosti se navíc nachází restaurace, takže se zde pohybuje také velké množství chodců. Může být jen otázkou času, než špatný stav silnice nebo ulomená větev povedou k nehodě, proto chceme situaci začít řešit," dodal Michal Kortyš s tím, že studie by měla být hotová do konce příštího roku.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Muž se snažil hořící auto uhasit sám a popálil se
Na kraj jsem si opravdu nepřišel odpočinout, říká Michal Kortyš
Línek: Podařilo se nám nastartovat i několik projektů v kultuře
Kam s linkovými autobusy v Pardubicích? Současné nádraží zanikne
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.