InfoDnes.cz

Regionální zpravodajství pro Pardubice, Pardubicko - Vaše zprávy | Ekonomika, podnikání

PardubiceDnes.cz
Středa 13.12. 2017 | Lucie
 
PardubiceDnes.cz
Zpravodajství online - PardubiceDnes.cz

Vedle ceny bude o dodavatelích na rekonstrukce silnic rozhodovat také délka stavby

O tom, kdo získá zakázku na rekonstrukci silnic v Pardubickém kraji, nebude nově rozhodovat pouze nabídnutá cena. Krajští radní se shodují na tom, že je důležité zajistit také co nejkratší možný termín pro dokončení stavby, aby nevznikaly zbytečné komplikace pro občany, kteří musí v období rekonstrukce využívat objízdné trasy. První zakázkou, která bude podle tohoto pravidla soutěžena, je modernizace silnice druhé třídy z Pardubic do Starého Hradiště v délce jednoho a půl kilometru. Kraj uspěl s žádostí v rámci Integrovaného regionálního operačního programu a získá tak dotaci převyšující 22 milionů korun.
Ilustrační snímek | Foto: Pardubický kraj
"Na příkladu rekonstrukce silnice v okolí Hrádku máme pocit, že doba realizace celé stavby je nadhodnocená. Jedná se o více jak jeden a půl kilometru dlouhý úsek, který je modernizován včetně odvodňovacího systému, ale doba stavby je naplánována na 18 měsíců, což se nám zdá neúměrně dlouhé. Shodujeme, že je nutné vedle ceny přihlédnout také k tomu, za jak dlouho jsou stavební firmy schopné celou stavbu dokončit a tím zkrátit dobu objízdných tras. Současný systém nenutí dodavatele nasazovat maximální možné kapacity tak, aby se celá stavba dokončila v co nejkratším možném termínu při zachování všech technologických postupů. Je pro nás nepříjemné, když si občané stěžují, že se na stavbě dlouhodobě nikdo nepohybuje a práce stojí," uvedl hejtman Martin Netolický. "Poprvé tento parametr využijeme v případě výběru dodavatele na modernizaci silnice z Pardubic do Starého Hradiště. Celková cena modernizace činí téměř 26 milionů s tím, že kraj obdrží dotaci přesahující 22 milionů. Zbytek budeme hradit z vlastního rozpočtu," doplnil hejtman Netolický.

Celkem bude Pardubický kraj žádat o podporu 31 projektů v souhrnné výši dosahující 2,5 miliardy korun. V zásobníku projektů pro tento způsob financování jsou pouze silnice II. třídy, což je způsobeno nastavením dotačních podmínek, kdy je možné podpořit pouze silnice, které navazují na takzvané TEN-T sítě, což silnice III. třídy nesplňují.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Muž se snažil hořící auto uhasit sám a popálil se
Na kraj jsem si opravdu nepřišel odpočinout, říká Michal Kortyš
Línek: Podařilo se nám nastartovat i několik projektů v kultuře
Kam s linkovými autobusy v Pardubicích? Současné nádraží zanikne
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.