PardubiceDnes.cz
PardubiceDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Český rozhlas - Pardubice

Z regionu

Český rozhlas - Pardubice Zdroj: Český rozhlas - Pardubice |

Z pardubických Tyršových sadů už zmizelo skoro třicet stromů

8. 11. 2017 | Skoro tři desítky stromů v nedávno zrekonstruovaném parku většinou uschly a město je muselo nechat pokácet. Zjišťovali jsme, jestli v podzámeckém parku budou ubývat ještě stromy.

Na Příhrádku vzniká tiskařská dílna i kavárna s výhledem na zámek

7. 11. 2017 | Malé historické náměstí s kašnou rámuje zámecká sýpka, ve které sídlí městská galerie, a také tři památkově chráněné renesanční domy. A právě v nich je čilý pracovní ruch, Pardubický kraj totiž začal s jejich opravou.

V Paramu začínají další sanační práce, na místě budou i pyrotechnici

6. 11. 2017 | V Pardubické rafinerii Paramo dnes začíná další etapa likvidace starých ekologických zátěží. A protože stále existuje riziko, že v zemi leží nevybuchlá letecká munice z druhé světové války, budou u toho i pyrotechnici.

RPG a náboje do raketometů. Ve skladech u Chrasti má být i munice větší ráže

3. 11. 2017 | Soukromá firma chce do bývalého armádního areálu v Chrasti na Chrudimsku umístit až sto tun munice. A to včetně velkorážového střeliva a granátů. Proti obnovení muničního skladu už před dvěma lety protestovaly okolní obce, lidé mají strach hlavně z případné havárie. Krajští úředníci teď budou znovu rozhodovat, jestli provoz povolí, nebo ne.

U Parama v Pardubicích je hotovo, řidičům se uleví

2. 11. 2017 | Cesta autem z Hradce Králové na Chrudim bude zase o něco jednodušší, silničáři už dnes zprovozní další část klíčové stavby u pardubického Parama. Zhruba kilometr dlouhý úsek nové víceproudé silnice by měl ulevit i vytíženým Pardubicím.

Schindlerova továrna není tak zamořená, jak se zdálo

2. 11. 2017 | Odborníci zkoumají rozsah starých ekologických zátěží v areálu bývalé textilky Vitka v Brněnci u Svitav. Z místa už předloni zmizelo 30 tun nezabezpečených chemikálií, zářivek a dalšího odpadu, který se volně povaloval na místě.

Zelená brána bude bez ciferníků až několik týdnů

1. 11. 2017 | Fotografie pardubické Zelené brány bez typického bílého ciferníku věžních hodin se aspoň v krajském městě stala jakýmsi symbolickým obrazem ničivé vichřice. Ta v neděli kácela stromy a sloupy elektrického vedení, odnášela střechy a prolétla i věží, kde poničila plastové výplně hodin natolik, že museli zasáhnout i hasiči, aby kusy materiálu někoho nezranily.

Basketbalista Jiří Welsch se po 20 letech vrací do Pardubic

1. 11. 2017 | Pardubičtí basketbalisté hlásí v rozehrané sezoně velkou posilu. Do týmu, ve kterém začínal, se vrací Jiří Welsch. Z týmu naopak odchází Daiquan Walker.

Dělníci v Chrudimi při stavbě kanalizace našli část 500 let staré brány

31. 10. 2017 | Na rušné křižovatce uprostřed Chrudimi čekalo překvapení. Při stavbě kanalizace tam bagr narazil na pískovcové bloky. Archeologové si tak mohli prohlédnout základy Svatokřížské brány, která měla chránit předměstí před nepřáteli. Ve výkopu se na chvíli ukázala půltisíciletí stará historie.

Hráz v Křižanovicích se po roce otevírá, svah spoutaly ocelové sítě

31. 10. 2017 | Před čtrnácti měsíci uzavřel přístup na hráz křižanovické přehrady železný plot. Na silnici padaly uvolněné kameny ze svahu nad jezerem. Uzavírka ale za pár dní skončí.

Zdroj: Český rozhlas - Pardubice - rozhlas.cz
04:15:11 | 18.08.2018Požár auta byl pravděpodobně založen úmyslně

K požáru osobního automobilu do Svítkova vyjížděli dnes v 0.18 hodin profesionální hasiči z Pardubic. Hasiči požár vozidla dostali pod kontrolu v 0.26 hodin a poté museli odvětrat i zakouřený dům. ...

Slováci se inspirují od krajských silničářů. Dobu stavby se daří zkracovat

17.08.2018 | Z regionu

PARDUBICE - Záležitosti dopravy a dopravní infrastruktury jsou hlavním tématem návštěvy zástupců Prešovského samosprávného kraje a Správy a údržby cie ...

Výstavu Sauna/Architektura požitku v pražském Paláci YMCA završí otevření nové sauny

16.08.2018 | Z regionu

PARDUBICE - Zdravé využívání sauny nejen v Česku, ale i v nejrůznějších koutech světa. Takové je téma výstavy fotografií Sauna/Architektura požitku, k ...Sobota 18.8.2018
Pardubický kraj Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.