PardubiceDnes.cz
PardubiceDnes.cz » Monitor zpráv » Celá ČR, zahraničí » Deník

Celá ČR, zahraničí

Deník Zdroj: Deník |

Zkáza českých vajec? Po sadařích zvažuje konec podnikání pětina chovatelů slepic

29. 3. 2023 | Zatímco ovocnáři redukují své sady a místo jabloní sejí rentabilnější obilí, chovatelé slepic přemýšlí, co s prodělečnými chovy. V letošním roce přemýšlí nad redukcí chovu pětina podniků a lidé z oboru upozorňují, že může dojít k celkovému zániku českých drůbežářů.

Další nebezpečí? Novou totalitu přinesou cvrčci, věří konspirátoři

29. 3. 2023 | Milovníci konspiračních teorií varují před dalším nebezpečím pro svobodné lidstvo. Jeho zotročení, které podle nich připravují světové elity, proběhne skrze potraviny. Mimo jiné hmyzí výrobky. Na sociálních sítích proto kritizují obchodní řetězce a dopravce, kteří je zařazují do prodávaného sortimentu, nebo se drsně obouvají do škol, kde probíhá ekologická osvěta.

Pečují o vlastní i cizí děti. Školky může nahradit sousedské hlídání za peníze

28. 3. 2023 | Kvalifikovaný pečovatel, který se v domácím prostředí stará o několik malých dětí a dostává za to od státu peníze, zatímco jejich rodiče mohou být v práci. Model, který s úspěchem funguje například v Německu nebo Rakousku, u nás však dosud ne. Piráti by rádi hlídání dětí v soukromé domácnosti uzákonili také v Česku. „V poskytování předškolní péče patří Česká republika k nejhorším v Evropě,“ upozornila pirátská poslankyně Olga Richterová. Do sněmovny nyní míří zákon, který by tzv. sousedskou děts ...

Musíte to vydržet, slýchávaly obtěžované studentky. Teď se věci daly do pohybu

28. 3. 2023 | V médiích se poslední dobou objevovalo stále více případů sexuálního obtěžování studentek pedagogy na vysokých školách. Podle odborníků to nesvědčí o tom, že by jejich počet narůstal, ale spíše o menší toleranci k nim. A také o odvaze současné mladé generace ozvat se proti nevhodnému chování vyučujících.

Psychoterapeut: I kdyby s ním studentka flirtovala, pedagog do toho nesmí jít

28. 3. 2023 | Vysokoškolští pedagogové mají mocenské postavení, navíc bývají pro studenty autority a často i vzory. „V případě jejich sexuálního nátlaku se z vysoké školy odchází podstatně hůře než třeba ze zaměstnání,“ říká v rozhovoru pro Deník.cz klinický psycholog, psychoterapeut a lektor Jan Kulhánek z České asociace pro psychoterapii.

Dopravu v Česku zkomplikoval sníh. Nehody zablokovaly D1, problémy byly i na D8

28. 3. 2023 | Sněžení a náledí na silnicích zkomplikovalo dnes ráno a dopoledne dopravu v některých částech země. Podmínky pro řidiče zhoršuje vítr. Auta mají problémy zejména ve vyšších polohách na severu země a na Vysočině. Policie eviduje desítky nehod, některé se zraněním. Víc než 30 aut se ve dvou nehodách srazilo na dálnici D1 na Vysočině. Kamiony uvízlé na zledovatělé vozovce zablokovaly na Ústecku na několik hodin dálnici D8 ve směru do Německa. Vyplývá to z informací silničářů, hasičů a policie. ...

Petr Pavel: Plná Letná mi nevadí, útok na ukrajinskou vlajku ano

27. 3. 2023 | Prezident Petr Pavel ve druhé debatě Deníku pod názvem Co můžeme čekat od prezidenta popsal, proč by se podle něj mělo postupovat vůči organizátorům protestních demonstrací razantněji. Konkrétně měl na mysli situaci, kdy část účastníků protivládní akce chtěla u Národního muzea strhnout ukrajinskou vlajku. 

Ostuda i strach o vnoučata. Smířit se s homosexualitou dětí je pro rodiče těžké

27. 3. 2023 | Tati, mami, jsem homosexuál. Přijmout takovou informaci není pro rodiče vždy jednoduché. O tom, jak a proč se neobracet k této skutečnosti zády, neodsuzovat své děti a jejich identitu nezpochybňovat, jsme si povídali s psycholožkou Markétou Švamberk Šauerovou z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a vysoké školy Palestra.

Zahrádkaříte? Pak možná přispíváte k ničení klimatu. Může za to rašelina

27. 3. 2023 | Těžba rašeliny narušuje ekosystém a je těžko obnovitelným zásahem do krajiny. Evropské státy proto od jejího získávání upouštějí. Ekologové však varují před drancováním půdy ve východních zemích. Většina natěžené hmoty skončí v zahradnických substrátech.

Česko potrápí silný vítr. Mohou se tvořit sněhové jazyky, varují meteorologové

27. 3. 2023 | Na jihu Čech a ve východní polovině ČR bude hodně větrno nejen v pondělí, ale i v úterý. V polohách se sněhem bude vítr do noci na středu tvořit sněhové jazyky. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V pondělí má vítr ve zmíněných oblastech foukat rychlostí kolem 70 kilometrů v hodiny, v úterý by měly být jeho poryvy o něco slabší, kolem 65 kilometrů v hodině.

Politici na Ústavní soud patří, myslí si prezident Petr Pavel

27. 3. 2023 | Prezident Petr Pavel začal pracovat na výběru nových ústavních soudců, což je jednou z jeho pravomocí. Kandidáty nebude vybírat sám, k debatě si přizval odborníky napříč právnickým i akademickým prostorem. „Celý proces bude transparentní,“ slíbil nový prezident.

Jako na houpačce. Po studené frontě se v týdnu vrátí jarní teploty

27. 3. 2023 | Počasí v tomto týdnu bude podle meteorologů jako na houpačce, od nočních mrazů až po 17 stupňů nad nulou ve dne. Po ochlazení z počátku týdne se od středy do Česka vrátí jarní teploty a místo sněžení bude pršet. Víkend ale zase přinese ochlazení a sníh. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

PODCAST: Dějiny temné i tajemné. Zapomenutá vražda

27. 3. 2023 | Na sklonku února roku 1967 došlo na Jesenicku k bestiální vraždě, která představovala - až do útoku Olgy Hepnarové v roce 1973 – největší masovou vraždu spáchanou jedním pachatelem v poválečném Československu. Vrah Josef Svoboda během jediné noci ubil sekerou sedm lidí, a sám spáchal sebevraždu. Otřesný zločin však později překryly události roku 1968 a, na rozdíl od činu Olgy Hepnarové, byl téměř zapomenut. ...

VIDEO: O otevírání Hradu i demonstracích. Petr Pavel odpovídal v debatě Deníku

27. 3. 2023 | Kdy se Pražský hrad pootevře návštěvníkům a jak probíhají kontroly v Kanceláři prezidenta republiky nebo v Lesní správě Lány? Druhá prezidentská debata Deníku s Petrem Pavlem byla věnována nejenom těmto dvěma tématům. Nestihli jste přímý přenos? Na záznam se můžete podívat v článku. 

Do Česka se vrátí sníh. Hrozí i silný vítr, varují meteorologové

26. 3. 2023 | V noci na pondělí začne na severu Čech sněžit, napadnou čtyři až osm centimetrů sněhu. K ránu se na jihu a východě Česka přidá silný vítr, upozornil v nedělní výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha platí do pondělního večera.

Nové komunální volby přilákaly 70 procent voličů. Hlasovali ve 33 obcích

26. 3. 2023 | K sobotním komunálním volbám, které se uskutečnily ve 33 obcích v Čechách a na Moravě, přišlo v průměru 70 procent voličů. Téměř stoprocentní byla jejich účast v Hradišti na Rokycansku, kde z 37 voličů nepřišel hlasovat pouze jeden. Naopak nejnižší účast byla ve Lhánicích na Třebíčsku, kde odvolilo 46,88 procenta ze 128 voličů, oznámil mluvčí Českého statistického úřadu Jan Cieslar. Loni v září v celorepublikových obecních volbách dosáhla průměrná účast 46 procent ...

Nejkritičtější po propuštění z vězení bývá první půlrok, říká Andrea Matoušková

26. 3. 2023 | Před pár měsíci se v jihočeském Písku otevřel první český Probační dům. Inspirací byla praxe z Kanady, Velké Británie či ze skandinávských zemí. „Jedná se o resocializační program určený podmíněně propuštěným lidem, kterým soud uloží, aby v něm po návratu z vězení půl roku žili. Musí dodržovat daná pravidla, chodit do práce, být finančně soběstační, uklízet a zároveň vycházet s lidmi v domě i okolí,“ přiblížila v rozhovoru pro Deník ředitelka Probační a mediační služby Andrea Matoušková. ...

Zemřel Emil Boček. Poslednímu československému letci RAF bylo 100 let

25. 3. 2023 | Měsíc poté, co oslavil 100. narozeniny, zemřel válečný veterán Emil Boček, poslední žijící český stíhací pilot britského Královského letectva (RAF). Odešel tak poslední přímý aktér významné kapitoly československého zahraničního odboje za druhé světové války. Mnozí jeho spolubojovníci z RAF museli po komunistickém převratu emigrovat, někteří skončili ve vězení, případně žili v ústraní a bez poct, jichž se jim - stejně jako Bočkovi - dostalo až po roce 1989. Boček byl držitelem mnoha vyznamenání, ...

Jsou žáci přetěžovaní? Čtenáři Deníku se zapojili do třaskavé debaty o úkolech

25. 3. 2023 | Nejen ve veřejném prostoru, ale i mezi čtenáři Deníku se strhla diskuze kolem iniciativy vysokoškolské pedagožky z Univerzity Pardubice Heleny Zitkové, která vyvěsila na petičním serveru výzvu Společně za dobrovolné úkoly ve školách. Pod ní se podepsalo přes tisíc lidí. Mnoho rodičů se také s Deníkem podělilo o své názory. Některé z nich vám přinášíme.

PODCAST: Jurečkovi spokojení důchodci

25. 3. 2023 | „Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.

Zdroj: Deník - denik.cz
22:18:16 | 29.03.2023Zpravodajství PardubiceDnes.cz

Opilá řidička nezvládla na Přeloučsku řízení a skončila v příkopu. Při kontrole nadýchala 1,3 promile

Dnes ráno před šestou hodinou vyjížděli policisté k havárii vozidla nedaleko obce Břehy na Přeloučsku. Devětačtyřicetiletá řidička nezvládla řízení svého vozidla, se kterým nejprve vjela mimo vozovku do pravého příkopu, poté do levého a tam narazila ...

ÚOHS povolil převzetí prodejců automobilů v Královéhradeckém kraji

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým prvostupňovým rozhodnutím společnosti Global Repair Centres, s.r.o., získat výlučnou kontrolu nad sp ...

Vyprodáno! ČEZ RunTour má před sebou velkolepý start sezony v Českých Budějovicích

Historické náměstí v Českých Budějovicích bude opět plné běžeckých úsměvů. Už 25. března tu pro více než dvě tisícovky běžců odstartuje nová sezona ČE ...

Avast: Stalkerware v Česku vzrostl za poslední tři roky o 600 %

Riziko, že se čeští uživatelé mobilních zařízení setkají se stalkerwarem, vzrostlo podle nejnovějších statistik oddělení Avast Threat Labs ve společno ...

Ve Chvaleticích testují těžbu manganu, do regionu by mohla přinést až 400 pracovních míst

Radní Pardubického kraje pro venkov, zemědělství a životní prostředí Miroslav Krčil se společně s vedením obcí Chvaletice, Trnávka a velvyslankyní Kan ...Čtvrtek 30.3.2023
Pardubický kraj Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes