PardubiceDnes.cz
PardubiceDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Pardubice a Pardubický kraj

Americká krása. Show, rodeo, Elvis i pojídání hamburgerů. To byl Friends Fest

15. 8. 2022 | /FOTOGALERIE/ O víkendu se na pardubickém dostihovém závodišti konal americký multižánrový zážitkový open-air festival Friends Fest. Dřevorubecká show, nejsilnější muži z celé České republiky nebo soutěž v pojídání burgerů. To vše ve stínu amerických mustangů a krásných žen.

Barvám neutečeš! Obarvení běžci zaplavili pardubický park Na Špici

15. 8. 2022 | /FOTOGALERIE/ Růžová, žlutá, fialová nebo modrá. Uprostřed záplavy barev si užívali tradiční běh účastníci akce s názvem Barvám neutečeš, která se konala v sobotu odpoledne ve Sportovním parku v parku Na Špici. Podívejte se na fotky z akce.

Suchou nohou přes Labe? Všem závodníkům to nevyšlo, o to víc se bavili diváci

14. 8. 2022 | Pro běžce výzva, pro diváky kupa legrace. Tak by se dal popsat originální závod Suchou nohou přes Labe, který se v pátek 12. srpna konal v parku Na Špici. Organizátoři Sportovního parku Pardubice si jej pro návštěvníky přichystali jako letošní novinku. Přes řeku položili plastové panely, a tak vznikla lávka o délce zhruba 60 metrů, která od břehu u Cihelny mířila k molu nedaleko griloviště v parku Na Špici. ...

FOTO: Pardubický Hollywood. Na chodník slávy přibyly další sportovní hvězdy

13. 8. 2022 | Jana Klusáčková a Luboš Kubík, to jsou nová jména, která doplnila chodník slávy před pardubickou Enteria arenou. Známé sportovce, jako jsou Dominik Hašek, Milan Špinka, Otakar Janecký nebo Martin Doktor, tak doplnila olympijská plavkyně a bývalý člen československé i české fotbalové reprezentace.

Komplikace pro cestující. Linkou číslo 4 se Pardubáci do konce prázdnin nesvezou

12. 8. 2022 | Od pondělí 15. srpna až do konce měsíce pozastavuje Dopravní podnik města Pardubic z provozních důvodů linku číslo 4. Od září pak spoj vyjede na novu trasu.

Zdroj: pardubicky.denik.cz | Další zprávy »
06:13:12 | 16.08.2022

Letní jízdy parních vlaků na Pardubicku frčí. Ta poslední je vyprodaná už měsíc před termínem

Letní jízdy parních vlaků na Pardubicku frčí. Ta poslední je vyprodaná už měsíc před termínem

15. 8. 2022 | Ačkoliv prázdniny ještě zdaleka neskončily, některé akce k ukončení letošní letní sezóny jsou už vyprodané. Třeba speciální jízda parním vlakem 3. září na trase z Ústí nad Orlicí do polské Slezské Javořiny. Zoufat ale nemusíte. Pro zájemce o parní jízdy zbývají do konce léta ještě tři jízdy na trase Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice. Ty se uskuteční vždy v sobotu 20. a 27. srpna. Jízdenky na tuto trasu není možné rezervovat předem a lze je zakoupit pouze v hotovosti přímo ve voze. ...

Luděk Ševčík: Pronajal si objekt jako sklad. A ihned si do něj navezl Romy ze Slovenska. Vaše dopisy

Luděk Ševčík: Pronajal si objekt jako sklad. A ihned si do něj navezl Romy ze Slovenska. Vaše dopisy

19. 7. 2022 | Romská problematika řešená už třicet let neustále stejnými metodami a s neustále stejnými výsledky. Problém je vždycky na straně většinové společnosti, nikoliv v té menšinové. A přesně takový problém se teď vyskytl v jedné obci, kterou začaly obletovat neziskovky i se svými požadavky. O věci se rozepsal Luděk Ševčík. A není to veselé čtení.

Zmatky a vynechané spoje. Kvůli změně dopravce nevyjely stovky autobusů. Máme ale užitečný odkaz

Zmatky a vynechané spoje. Kvůli změně dopravce nevyjely stovky autobusů. Máme ale užitečný odkaz

17. 7. 2022 | Změna jízdních řádů od 12. června přinesla v Pardubickém kraji nejen výměnu autobusových dopravců, ale hlavně pořádnou dávku zmatků. Jednou z nových společností je i BusLine, který nahradil ICOM Transport. Kvůli nedostatku řidičů ale v kraji v červnu nejezdila řada spojů, a lidé tak na autobusy často čekali marně. Nyní už se situace postupně lepší.

Hejtman byl „Grand Marshal“, pardubičtí konzervatoristé sklidili úspěch v americkém Texasu

Hejtman byl „Grand Marshal“, pardubičtí konzervatoristé sklidili úspěch v americkém Texasu

16. 6. 2022 | Letošní 55. ročník National Polka Festivalu provázely hned tři vystoupení studentů pardubické konzervatoře, kteří stanuli před zcela zaplněnými sály. Připomínka české kultury, hudby a folkloru se uskutečnila tradičně v americkém městě Ennis, které se nachází necelou hodinu jízdy od Dallasu.

Adrenalinový zážitek ve výšce 95 metrů nad zemí. Dolní Morava otevřela Sky Bridge 721

Adrenalinový zážitek ve výšce 95 metrů nad zemí. Dolní Morava otevřela Sky Bridge 721

31. 5. 2022 | V pátek 13. května otevřela Dolní Morava nejdelší visutý most pro pěší na světě. Atrakce ale není pro každého. Kdo trpí závratěmi, měl by raději zůstat nohama pevně na zemi. Ti ostatní si užijí adrenalinový zážitek ve výšce 95 metrů nad zemí, který se jim nikde jinde nenaskytne.

Zdroj: krajskelisty.cz/pardubicky-kraj/ | Další zprávy »
06:13:12 | 16.08.2022

Zrušení Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod

26. 11. 2021 | Na základě zákona č. 251/2021 Sb., kterým se mění zákon č. 248/2000 Sb., o podpoře regionálního rozvoje, ve znění pozdějších předpisů, bude Regionální rada regionu soudržnosti Severovýchod k 31. 12. 2021 zrušena.

Zdroj: rada-severovychod.cz | Další zprávy »
06:13:12 | 16.08.2022

Úterý 16.8.2022
Pardubický kraj Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.