PardubiceDnes.cz
PardubiceDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pardubický deník - zprávy

Z regionu

Pardubický deník - zprávy Zdroj: Pardubický deník - zprávy |

VIDEO: O nový úsek D35 se bude starat 41 lidí. Středisko správy vzniklo v Městci

1. 12. 2022 | /FOTO/ Středisko správy a údržby dálnic Městec, ležící nedaleko Moravan na Pardubicku, bude mít ve své správě úsek budované dálnice D35 od mimoúrovňové křižovatky Sedlice u Hradce Králové až po konec úseku u Ostrova před Vysokým Mýtem. O celkem 32 kilometrů tu bude pečovat 41 pracovníků, z toho 28 dělnických a 13 technických profesí. Ve středisku vznikla i tréninková dráha pro zaměstnance. 

Bezdomovec pomočil schodiště bytovky, strážníkům vyhrožoval fyzickou likvidací

1. 12. 2022 | /FOTO/ Totálně opilého bezdomovce na chodbě bytovky v Pardubicích budili zdejší strážníci. Ten před tím, než si ustlal, pomočil zábradlí a schodiště, vůči přivolaným strážníkům byl pak hrubý, požadoval nocleh na záchytce, vyhrožoval jim trestním oznámením a likvidací jejich rodin. Jednoho strážníka se dokonce pokusil fyzicky napadnout.

Bude mít i potrubní poštu. Centrální příjem v Pardubicích už spolkl půl miliardy

1. 12. 2022 | /FOTOGALERIE/ Heliport, emergency i operační sály, to vše nabídne nový nemocniční objekt. Stavba nového centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici je historicky největším projektem Pardubického kraje. Na dominantě areálu už jsou hotovy práce za bezmála 500 milionů korun. Novinkou bude i potrubní pošta za 7,5 milionu korun.

Nejvíc zdraží voda v Pardubicích, nejlevnější ji stále mají v Litomyšli

1. 12. 2022 | Vodné a stočné v Pardubickém kraji od nového roku zdraží. Nejvíc to pocítí lidé v okrese Pardubice, kde zaplatí o čtvrtinu více než doposud. Ostatní vodárenské společnosti zvyšují ceny v řádech korun. Jedny z nejnižších cen vodného a stočného si už roky drží v Litomyšli. Od ledna i tady sice dojde ke zdražení, i tak cena za kubík zůstane pod celorepublikovým průměrem.

Z Pardubic o víkendu odstartuje Běh naděje. Připomene tragické osudy Židů

30. 11. 2022 | Běh naděje, který odstartuje na pardubickém nádraží, připomene tragické události prosince roku 1942. Spolek Rozběháme Luži tentokrát zamíří z Pardubic do Slatiňan.

Lékařská pohotovost v Pardubicích funguje jen částečně. Kraj ale problém nevidí

30. 11. 2022 | Pacienti, kterým se udělá špatně, když má jejich praktický lékař zavřeno, to mají v Pardubicích téměř padesát na padesát. Někdy lékařská pohotovost pro dospělé funguje, jindy nikoli. V listopadu na zavřené dveře pohotovosti lidé narazili i šest dní po sobě. Město proto zvažuje, zda lékařům nepřispěje na výplaty.

Pardubický zámek láká na více než na Sladké Vánoce. Bude jarmark i pohádky

29. 11. 2022 | /FOTO/ Zámek Pardubice se těší na tradiční dobroty, tvořivé dílny pro velké i malé návštěvníky. Pro ty nejmenší budou pohádky. Tradiční akce Východočeského muzea v Pardubicích zaplní v sobotu 3. prosince od 10 do 17 hodin zámecké nádvoří, Kaňkův, přednáškový a společenský sál. Pro každého tu bude něco.

Univerzita ve středu rozsvítí speciální vánoční strom. Promítnou se osobní přání

29. 11. 2022 | Strom přání opět ozdobí kampus Univerzity Pardubice. U slavnostně nasvíceného stromu se během adventu i Vánoc promítají přání. Strom se rozzáří ve středu 30. listopadu.

Konečně. Severovýchodní obchvat Pardubic se začne stavět ještě letos

29. 11. 2022 | /VIZUALIZACE/ To, že se má začít stavět severovýchodní obchvat, Pardubáci slyšeli už několikrát. Silničáři ho měli naposledy začít budovat už minulý rok, kvůli komplikacím s výběrovým řízením na zhotovitele se datum posunulo na jaro, později až na podzim. Nyní se konečně „pohnuly ledy“. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podepsalo smlouvu se sdružením firem Hochtief, Doprastav a Silnice Čáslav, které budou mít stavbu na starosti.  ...

V neděli do pardubických ulic vyrazí opět Mikulášský trolejbus

28. 11. 2022 | Už tuto neděli 4. prosince vyrazí do ulic města sváteční historický trolejbus. Společně s čertem, Mikulášem a andělem pojede z Třídy Míru do Polabin a odtud kolem nádraží, přes Masarykovo náměstí na Dubinu.

Neváhala ani vteřinu. Hasička v obchoďáku zachránila život malému chlapci

28. 11. 2022 | První pomoc poskytla ihned malému chlapci v jednom z obchodních center v Pardubicích Gabriela Jeřábková, profesionální hasička ze stanice Pardubice. Ten tu zkolaboval při vysoké horečce, přestal dýchat a už mu začaly modrat rty.

VÁNOČNÍ ANKETA: Vybíráme ten "NEJ" vánoční strom Pardubického kraje

28. 11. 2022 | Vážení čtenáři, opět po roce je tu advent a s ním tradiční hlasování o nejhezčí vánoční strom v Pardubickém kraji.

Letnímu stadionu chybí koberce nebo wellness. Fotbalisté v únoru vyzvou Slavii

28. 11. 2022 | /FOTO, VIDEO/ Svátek fotbalu v podobě mistrovství světa nyní prožívají fanoušci po celém světě. Pardubičtí příznivci tohoto sportu se svého „svátku“ dočkají v novém roce. Už 4. února se místní fotbalisté na domácím hřišti utkají s pražskou Slavií a návštěvníci si prohlédnou zbrusu nový letní stadion. Sportoviště pro 4 600 diváků svou téměř finální podobu dostalo na konci října, když se hlavní hřiště zazelenalo. Nyní už je na svém místě i vyhřívaný trávník, světla a technické zázemí. Hotové je ta ...

Advent je tu, perník i punč provoněly Pardubice. Lidé si ale připlatí

27. 11. 2022 | /FOTO, VIDEO/ Historické centrum Pardubic o víkendu ožilo tou pravou sváteční atmosférou. Pod Zelenou bránu se po dvouleté pauze vrátily vánoční trhy. Lákají na stánky i koncerty. Lidé si ale musí připravit více peněz. Vánoční punč stojí šedesát korun, trdelník osmdesát.

Zpívám o blbečcích, vyrovnávám se tak s traumaty, říká herečka Kristýna Hulcová

26. 11. 2022 | /ROZHOVOR/ Herečka KRISTÝNA HULCOVÁ byla několik let na volné noze. A stihla toho hodně – hostovala na řadě míst, inscenovala v Japonsku, v době covidu pomáhala v nemocnici. Věnuje se také hudbě. Jak sama říká, zpívá o blbečcích. Vyrovnává se tak se svými traumaty a zároveň poukazuje na problémy ve společnosti.

Ukrajinky jdou z nouzového bydlení do Husovky. Pardubice tady opravují 63 bytů

25. 11. 2022 | /FOTO, VIDEO/ Váleční uprchlíci z Ukrajiny, které město Pardubice na jaře nouzově ubytovalo na nevyužívaných univerzitních kolejích na Stavařově, se postupně stěhují do nově zrekonstruovaných bytů v Husově ulici. Pro děti tam vznikne komunitní centrum. Magistrát nechá zrekonstruovat nemovitosti až pro 165 Ukrajinců. Práce, které vyžadovaly kompletní obnovu bytů v havarijním stavu, jsou zhruba v půlce. ...

Jedna skáče pod auta, druhá se svléká. Chrudim má svérázné bezdomovkyně

25. 11. 2022 | /VIDEO/ Brzy se stmívá, dohlednost na silnicích se snižuje a vozovky jsou mnohdy kluzké. Řidiči musí být v těchto dnech velmi opatrní a pro město Chrudim to platí dvojnásob. Ani se nenadějí, a pod kola vozu jim vkročí nebo i skočí žena v tmavém oblečení s kapucí na hlavě. K tragédii zbývá jen krůček, ale to svérázná bezdomovkyně ověšená igelitovými taškami nevnímá. Kráčí dál frekventovanou silnicí. Podívejte se ve videu. ...

Pardubické divadlo se rozzáří oranžovou. Podporuje kampaň proti násilí na ženách

24. 11. 2022 | Východočeské divadlo Pardubice a statutární město Pardubice se rozhodlo podpořit kampaň OSN Orange the World zaměřenou proti genderovému násilí. Divadlo se tak v pátek 25. listopadu rozzáří oranžovou barvou. Kampaň připomíná Mezinárodní den proti násilí na ženách, jehož barvou je právě oranžová.

Konec kolonám na I/36, stavbaři zprovozní most v Semtíně. Práce ale nekončí

23. 11. 2022 | /FOTOGALERIE/ Kyvadlová doprava je u konce. Stavbaři dokončují most v Semtíně, od 14. listopadu na něm začal zkušební provoz. Práce za téměř 63 milionů korun bez DPH skončí za týden, do té doby řidiči musí počítat s občasným omezením provozu. Dělníci totiž ještě provádějí úpravy chodníků, napojení cyklostezky nebo zastávku MHD.

Sídliště z neolitu. Archeology čekají na trase D35 z Džbánova do Litomyšle žně

23. 11. 2022 | Těžká technika a archeologové se objeví na polích mezi Džbánovem a Litomyšlí. Příprava výstavby dalšího úseku dálnice D35 začne archeologickým výzkumem. Zakázku za 144 milionů korun vyhrála společnost Eurovia CS společně s firmou Archaia. Už nyní je jasné, že výzkum bude bohatý na nálezy, v lokalitě historici ví o sídlišti z neolitu nebo o loveckosběračských stanicích ze starší doby kamenné.

Zdroj: Pardubický deník - zprávy - pardubicky.denik.cz
12:14:29 | 01.12.2022Zpravodajství PardubiceDnes.cz

Hitparáda škol a zaměstnavatelů v Pardubicích pomohla s výběrem školy

Budoucí žáci středních škol se na Hitparádě škol a zaměstnavatelů v pardubické enteria areně mohli seznámit se středními školami a zaměstnavateli v regionu. Akce přitáhla stovky dětí z celého kraje. ...

Pardubický kraj chce zachránit parní lokomotivu z roku 1930 a vrátit ji zpět na koleje

V návaznosti na přípravu nového železničního muzea v Dolní Lipce, které plánuje vybudovat Pardubický kraj s výrazním přispěním evropských dotací, pokr ...

Vědci MENDELU chystají pro česká sídliště nový systém shromažďování potravinového odpadu

Výzkumný tým Provozně ekonomické fakulty MENDELU, který se dlouhodobě věnuje problematice plýtvání potravinami v domácnostech, zjistil, jaké množství ...

Přijďte do Paláce Pardubice na Mikulášskou show

Konec roku se blíží a s ním i oblíbené aktivity spojené s vánoční atmosférou. Dorazte 5. prosince od 16 do 18 hodin do Paláce Pardubice na Mikulášskou ...

ČIŽP uložila firmě pokutu 1,2 milionu korun za nelegální skladování odpadní rtuti na Přeloučsku

Otázce nakládání s odpadní rtutí je legislativně i prakticky věnována velmi vysoká pozornost. Jedná se totiž o specifický nebezpečný odpad, který před ...Čtvrtek 1.12.2022
Pardubický kraj Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.