PardubiceDnes.cz
PardubiceDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pardubický deník - zprávy

Z regionu

Pardubický deník - zprávy Zdroj: Pardubický deník - zprávy |

Hasiči zachraňovali osoby z podzemí. Taktické cvičení proběhlo v centru Pardubic

27. 10. 2021 | Ve středu 27. října odpoledne bylo rušno v ulicích Pernerova i Bratranců Veverkových v centru Pardubic. Důvodem bylo cvičení hasičů Pardubického kraje. Zasahující jednotky si vyzkoušely vyhledávání osob v neznámém prostředí a ošetření osob ve stísněných prostorech.

Okružní křižovatka ve Starém Hradišti zůstane uzavřena déle než se čekalo

27. 10. 2021 | Uzavírka okružní křižovatky ve Starém Hradišti byla prodloužena do 2. listopadu 2021.

Pardubičtí hasiči pomáhali v nemocnici. Tentokrát ale nebojovali s ohněm

27. 10. 2021 | Lékaři z Pardubické nemocnice si v úterý 26. října zavolali na pomoc hasiče. S nadsázkou se dá říci, že hasiči v nemocnici operovali.

Ve státní svátek bude v Pardubicích znovu uzavřena důležitá křižovatka

26. 10. 2021 | Došlo ke změně termínu uzavírky křižovatky S. K. Neumanna a Pichlovy ulice. Místo víkendu 30. a 31. října proběhne uzavírka ve čtvrtek 28. října 2021. Průjezd ulicí S.K. Neumanna v tomto úseku nebude možný ani v jednom směru.

Nechceme Studénku! Komplikace při stavbě mostu pro D35 zavřely na hodiny koridor

26. 10. 2021 | /FOTO, VIDEO/ Dobrá zpráva pro cestující. Po pondělním kolapsu na vlakovém koridoru mezi Pardubicemi a Českou Třebovou, kdy došlo k poklesu rozestavěné unikátní konstrukce mostu, nyní vlaky jezdí bez velkého zpoždění. Přestože v Uhersku musí jezdit s omezením, další komplikace to cestujícím nepřináší. Stavba mostu také pokračuje. Momentálně je provoz vlaků veden jen po dvou kolejích z celkových pěti. Podívejte se na video ze stavby mostu. ...

Dodatečné sdělení ve věci trestního stíhání Mgr. Pavla Severy

26. 10. 2021 | Pardubický deník v minulosti přinesl zprávy o trestním stíhání Mgr. Pavla Severy, a to v souvislosti se směnkami vystavenými zemřelým litomyšlským podnikatelem, Ing. Zdeňkem Švecem.

Starostka z Volče: Covid zahnal lidi domů, ale snažíme se jít dál

26. 10. 2021 | 3 otázky pro Soňu Machurovou, starostku obce Voleč na Pardubicku.

FOTOGALERIE: Vítejte v Památníku Zámeček. Tady bylo nacistické popraviště

26. 10. 2021 | „Sestupte mezi příběhy těch, kteří se dokázali postavit zlu“ – tato věta vítá návštěvníky historického Památníku obětí heydrichiády. Na tomto místě bylo v Pardubicích v minulosti popraveno přes sto devadesát lidí. Místo bývalého nacistického popraviště se nyní proměnilo v pietní památník Zámeček, který byl v pondělí slavnostně otevřen. Jeho cílem je vyprávět příběhy hrdinů z Pardubic.

VIDEO: Stavba dálnice D35 z Opatovic do Časů jde do finiše. Podívejte se

26. 10. 2021 | Termín už je jasný a můžeme začít stříhat metr. První, třináctikilometrový úsek budované dálnice D35 z Opatovic nad Labem do Časů na Pardubicku bude zprovozněn 15. prosince. Informovalo o tom Ředitelství silnic a dálnic. Druhá část dálnice z Časů do Ostrova před Vysokým Mýtem až nejdříve na konci příštího roku, už ale první úsek do Časů by mohl částečně ulevit Hradci i Pardubicím od tranzitní dopravy směřující na Moravu. Podívejte se na aktuální videa z obou nyní budovaných etap D35.  ...

Očkování bez registrace? Zájem roste, v nemocnicích proto už jen jednou týdně

26. 10. 2021 | Očkování bez registrace je v nemocnicích v Pardubickém kraji možné jeden den v týdnu. Navzdory stoupající poptávce po očkování a plnícím se termínům registrace, nabízejí očkovací centra Nemocnice Pardubického kraje i nadále možnost očkování proti onemocnění covid-19 bez nutnosti předchozí registrace. Od pondělí je ovšem očkování v režimu walk-in možné jeden den v týdnu ve vymezeném čase.

FOTO: Roční batole uvěznilo matku na balkoně a začalo si hrát s nůžkami

25. 10. 2021 | V pondělí 25. října se 1,5 ročnímu dítěti podařilo zavřít matku na balkoně bytu v Pardubicích. Přes okno se matka navíc musela bezmocně dívat, jak si syn hraje s nůžkami. Na pomoc tak musela přispěchala jednotka hasičů.

Přes 100 nových stromů pro Voleč, inspirací je i stará fotografie

25. 10. 2021 | DENÍK NA NÁVŠTĚVĚ: Voleč je malá obec na Pardubicku, která se chystá na velkou stromovou rošádu. Na podzim se její okolí rozroste o 100 stromů. Největším podzimním projektem je výsadba aleje, která bude lemovat 1,5 kilometru dlouhou polní cestu do sousedních Vyšehněvic. Na počátku všeho byla jedna historická fotografie. Obce nemusí sáhnout do rozpočtu.

Páteční překvapení. Na strážníky čekala bedna plná koťátek

25. 10. 2021 | Bednu plnou koťátek našel v pátek večer před svými dveřmi chovatel koček z Pardubic. Krabice plná kočiček a vzkazem překvapila oznamovatele i strážníky.

VIDEO: Kvůli poklesu mostu pro D35 při jeho betonáži stojí u Uherska koridor

25. 10. 2021 | U Uherska, na hlavním železničním koridoru mezi Pardubicemi a Českou Třebovou, stojí téměř všechny vlaky. Správu železnic o zastavení provozu požádalo ŘSD, a to kvůli náhlým komplikacím při stavbě mostu na budoucí dálnici. Některé spoje nabraly až čtyřhodinová zpoždění. Ze šesti kolejí se nyní 10kilometrovou rychlostí jezdí po dvou nejvzdálenějších kolejích od rizikového místa přemostění a většina dálkových vlaků jezdí oklikou přes Týniště. Čtyři další koleje zůstávají uzavřeny. Podívejte se vid ...

V Sezemicích na Pardubicku se množí černé skládky bioodpadu

25. 10. 2021 | S přicházejícím podzimem se v Sezemicích na Pardubicku objevily takový nešvar: někteří místní obyvatelé při podzimní úpravě svých zahrad odklízejí bioodpad na sousední nebo městské pozemky, i do lesa. Skládky následně zapáchají a tomu, kdo je založil, hrozí pokuta až 50 000 korun.

Nová zelená výzva pro Pardubice: Rozhodněte, jak se budou sázet stromy

25. 10. 2021 | Starosta městského obvodu Pardubice III Vítězslav Štěpánek vyhlásil akci Pár dubů pro Pardubice. Vyzývá občany Pardubic, aby se podíleli na vylepšení životního prostředí. Cílem akce je vysadit nové stromy.

U Smolíků se rodinná tradice nese ve znamení krve

25. 10. 2021 | Smolíkovi mají originální a neobvyklou rodinnou tradici. Jako rodinný klenot si předávají vůli pomáhat druhým, a to prostřednictvím darování krve. Otec Jaroslav byl darovat již 105krát a rozhodně nekončí, k darování krve motivoval všechny své tři děti. I ony poselství předávají dál.

Nová výstava v problémech. Zámek má exponáty, ale nemá je na co postavit

25. 10. 2021 | /FOTO/ Na novou pernštejnskou expozici si budou muset návštěvníci počkat. Pardubický kraj ukončil smlouvu s dodavatelem zařízení. Přestože je rekonstrukce části pardubického zámku už od léta hotová, čeká se na vybavení pro vnitřní prostory.

OBRAZEM: Konec dostihové sezóny v Pardubicích

24. 10. 2021 | V sobotu 23. října poslední dostihový mítink uzavřel dostihovou sezonu roku 2021. Závěrečný dostihový den, který byl loučením s letošní pardubickou sezonou, nabídl program o osmi položkách.

Růst cen energií tvrdě dopadne i na dopravní podniky. Ve hře je i zdražování

24. 10. 2021 | Zdražování energií bude mít negativní dopad na městskou hromadnou dopravu. Podle předpokladů se někde náklady zvýší až o stamiliony korun. Dopravní podniky nyní vyčíslují, jak se jim kvůli zdražení energií navýší náklady. Pardubic se prozatím zdražování jízdného netýká.

Zdroj: Pardubický deník - zprávy - pardubicky.denik.cz
02:13:32 | 28.10.2021Zpravodajství PardubiceDnes.cz

Z kraje jdou stovky milionů korun do modernizace silnic na Poličsku

Hejtman Martin Netolický v rámci své středeční cesty po regionu navštívil Jedlovou nedaleko Poličky. Se starostou Radomilem Horníčkem řešil především opravy silnic v regionu. Po dokončení modernizace silnice II/360 z Poličky přes Korouhev až po ...

Zájem o očkování narůstá. Zapojení praktických lékařů by se mělo zvyšovat

PARDUBICKÝ KRAJ - V úterý ráno se videokonferenčně setkali hejtmané s ministry zdravotnictví a školství k aktuálnímu vývoji epidemické situace v České ...

V nemocnicích Pardubického kraje došlo k výměně 836 lůžek, ty budou nyní pohodlnější a bezpečnější

Jedním ze základních aspektů péče o pacienta jsou nemocniční lůžka. Ty budou nyní v zařízeních Nemocnice Pardubického kraje bezesporu pohodlnější a be ...

V Pardubicích zamkl 1,5roční chlapec svou maminku na balkóně

Krve by se v ženě nedořezal, když strávila v pondělí 25. října několik minut doslova "odříznutá" od svého 1,5ročního syna, který ji uzavřel na balkoně ...

Potřebujeme každou ruku ve zdravotnictví, zaznělo na zahájení Zdravohrátek v Ústí nad Orlicí

Na zahájení čtvrtého ročníku Zdravohrátek v Pardubickém kraji přijelo ve čtvrtek do Ústí nad Orlicí osmdesát zvědavých žákyň a žáků devátých tříd z de ...Čtvrtek 28.10.2021
Pardubický kraj Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.