PardubiceDnes.cz
PardubiceDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pardubický deník - zprávy

Z regionu

Pardubický deník - zprávy Zdroj: Pardubický deník - zprávy |

Lidé z Pardubic vybrali už přes 700 tisíc

28. 7. 2021 | Zhruba měsíc po založení sbírkového účtu pro pomoc Moravské Nové Vsi již obyvatelé Pardubic vybrali více než 700 tisíc korun.

Očkování bez registrace "frčí". Kamion bude i v Přelouči, Máteřově a Holicích

28. 7. 2021 | /ITINERÁŘ JÍZDY OČKOVACÍHO KAMIONU/ Od pondělního rána funguje před sokolovnou v Pardubicích očkovací kamion, ke kterému mohou dorazit zájemci o vakcínu, aniž by se předtím registrovali. V v úterý a středu se poté přesune do Chrudimi a následovat budou také další města v Pardubickém kraji. Přinášíme přehled měst, do kterých se mobilní očkovací kamion vydá.

Kde jsou stromy, ptají se lidé. Při rekonstrukci vzniklo jen betonové koryto

28. 7. 2021 | /FOTO/ Ulice Na Spravedlnosti čekala na svou rekonstrukci mnoho let. Když se nyní začíná rýsovat, mnoho kolemjdoucích nad ní kroutí hlavou. Jinak vydařená přestavba totiž postrádá zeleň. "Chodníky jsou krásné. Ale je to celé vybetonované, nikde žádný strom,“ shodly se dvě postarší dámy z Pardubic a upozornily na problém, nad nímž kroutí hlavou mnoho dalších kolemjdoucích.

"Muž vraždí ženu a chce ji vyhodit z okna!" Ta si s ním ale užívala hlučný sex

28. 7. 2021 | "Přijeďte! Někdo tu vraždí ženu a chce ji vyhodit z okna!" Tak zněl dramatický telefonát, který včera obdrželi pardubičtí strážníci na lince 156. Hlídka ihned vyrazila na místo, ale přijela pozdě. Když strážníci vystoupili z auta, už bylo po všem… A nenašli ženu vyhozenou z okna, nýbrž slastně spokojený pár.

Tank nakonec žádný, mezi odevzdanými zbraněmi je ale protiletadlový kanón

28. 7. 2021 | /VIDEO, FOTO/ Už jen čtyři dny zbývají na beztrestné odevzdání nelegálně držených zbraní na policii. Podle pravidel každoroční amnestie může jít o jakýkoliv původ a množství. V Pardubickém kraji už se nashromáždila stovka zbraní a 3651 kusů střeliva. Policie ke zbraňové amnestii natočila i vtipné promovideo. Podívejte se. 

Přes příznivé počasí poloprázdná koupaliště. Lidi odrazují covidová opatření

27. 7. 2021 | Koupaliště a bazény jsou otevřené, stále však platí přísná protiepidemiologická opatření, která mnohé návštěvníky odrazují. Provozovatelé tak zatím hlásí jednu z nejslabších sezón za poslední roky. „Není to o tom, že by se lidé báli přijít, spíše si stěžují a stanovená pravidla jim vadí,“ sdělila například provozovatelka Koupaliště Cihelna Pardubice Veronika Ministrová.

Ode dneška se bez registrace očkuje i na krajském úřadu v Pardubicích

27. 7. 2021 | Od úterního rána se neregistrování zájemci o očkování mohou dostavit do třech nemocnic Pardubického kraje (v Chrudimi, Litomyšli a Ústí), které mají volné kapacity. K tomu také na krajský úřad v Pardubicích. Očkovat se v centrech bude vakcínou Pfizer. Přinášíme plánky přístupových cest v očkovacích centrech v nemocnicích.

FOTO: Strom na autě, vytopené sklepy a všude bahno. Na Přeloučsku řádila průtrž

27. 7. 2021 | Bouřky a průtrže mračen včera nakonec nejvíce odnesly nikoliv jižní Čechy, jak se meteorologové obávali, ale oblasti na pomezí Středočeského a Pardubického kraje, kde spadlo kolem 40 milimetrů srážek. Na Chvaleticku se voda valila po silnicích, v několika vesnicích byly vytopené sklepy. V Živanicích dokonce na jedoucí auto spadl strom. 

Autobusové nádraží skončí už letos, město ale teprve hledá zhotovitele nového

27. 7. 2021 | Pardubice hledají stavební firmu, která postaví Terminál B. Nové nádraží pro autobusy by se tak mohlo začít stavět na přelomu roku. V té době ale bude už končit to současné. Některé linkové autobusy by tak musely provizorně parkovat na ulici Kpt. Bartoše, další autobusy by možná mohly zastavovat na Palackého třídě. Během stavby terminálu bude rovněž zbourána část bytového domu na náměstí Jana Pernera v sousedství vlakového nádraží.  ...

V Pardubicích se očkuje v kamionu. Přijít mohou i neregistrovaní

26. 7. 2021 | V pondělí ráno se v Pardubicích opět začalo očkovat z očkovacího kamionu, který u sokolovny zůstane až do pátku.

Lipovská: Lepší být radikálem, než mlčet. Kandiduje za Volný blok v Pardubicích

26. 7. 2021 | Radní České televize a kritička jejího ředitele Petra Dvořáka Hana Lipovská se chystá kandidovat do Poslanecké sněmovny. Povede pardubickou kandidátku Volného bloku. "Níže prý už nic není," citovala sms zprávy, které jí během tiskové konference prý mnozí poslali. Ona si však pevně za volbou politického uskupení Lubomíra Volného stojí. Rozdělená společnost podle ní nemůže dopadnout jinak než povstáním. V případě zvolení však bude muset složit svou funkci v Radě České televize. ...

TÉMA: O extra jízdu očkovacího kamionu velký zájem není

26. 7. 2021 | Mobilní očkovací tým bude tento týden k dispozici zájemcům bez předchozí registrace v očkovacím kamionu před pardubickou sokolovnou a 3. a 4. srpna v areálu Chrudimské nemocnice. Pardubický kraj přišel s nápadem, že zdravotníci dojedou i do jiných měst. Podmínkou je, že se na jednom místě musí sejít víc než padesát lidí. Oznámení zveřejněná radnicemi opět vzbudila slovní pranici mezi zastánci a odpůrci očkování. ...

Jak naloží Pardubáci se svou dominantou? O Zelené bráně rozhodnou v referendu

25. 7. 2021 | Pardubičtí zastupitelé na svém předposledním jednání odhlasovali, že o budoucnosti Zelené brány rozhodnou lidé. V referendu, které se bude konat na podzim, Pardubáci vyberou, zda se brána omítne, nebo zůstane kamenná. Město po prázdninách spustí kampaň, z níž se lidé dozvědí vše potřebné.

Na pardubickém letišti se postaví železniční most. Po kolejích poputuje k Paramu

24. 7. 2021 | Jan Perner by nyní nejspíše na pardubické nádraží koukal s nadšením. Železniční uzel se nyní rekonstruuje za více než šest miliard korun. Do zdlouhavé rekonstrukce je zapojené i pardubické letiště, na němž se staví jeden z železničních mostů.

Přeloučsko je ohniskem korony v kraji. Mutace delta tu už nejspíš převládá

23. 7. 2021 | Počet nových případů nákazy koronavirem v celém Pardubickém kraji narozdíl od minulých dvou týdnů už nenarůstá, dokonce je nyní patrný pokles. Týdenní incidenční číslo, tedy počet pozitivních osob na 100 000 obyvatel, kleslo krajsky i celorepublikově. Podle hygieniků je však pravděpodobné, že v Pardubickém kraji u osob s aktivní nákazou převládá mutace delta, dominuje totiž celostátně. Suverénně nejpostiženějším regionem v kraji je Přeloučsko, je tu nyní 40 nakažených. ...

Jejich rajon je pětatřicítka. Dálniční oddělení v Mýtě má za sebou pět let

23. 7. 2021 | Pět let hlídají silnice v Pardubickém kraji policisté z Dálničního oddělení Vysoké Mýto. V roce 2016 začínalo s desítkou policistů, dnes jich tam slouží už třiadvacet a do budoucna se tady počítá s 34 policisty. Nově se má oddělení stěhovat do areálu v obci Městec na Chrudimsku. Další základna se stejným počtem policistů bude Dálniční oddělení Opatovec.

600 kilometrů na koloběžce napříč republikou. Projel všechny Dolany v Česku

23. 7. 2021 | /ROZHOVOR/ Na neobvyklou misi se před prázdninami vypravil starosta Dolan Jiří Plšek. Vášnivý koloběžkař během necelého týdne na své koloběžce navštívil všech deset českých a moravských obcí s názvem Dolany. "Všechny české Dolany jsou skutečně v dolíku," říká například. Přečtěte si rozhovor se starostou a prohlédněte si fotogalerii z jeho cesty. 

Pardubice budou mít několik nových cyklostezek. První povede k Zámečku

22. 7. 2021 | Z Kyjevské ulice k Památníku Zámeček v Pardubicích povede nová cyklostezka. V úseku vzniknou vyhrazené pruhy pro kola a chodník pro pěší.

Výtěžek z koncertu poslala univerzita na Moravu

22. 7. 2021 | Pardubická univerzita uspořádala koncert, jehož výtěžek pomůže obyvatelům zničené Moravské Nové Vsi. Současně také nabízí stipendium zasaženým moravským studentům. Šek na 31 105 korun symbolicky předala starostovi obce Marku Košutovi osobně Blanka Maráková, studentka fakulty zdravotnických studií, která je občankou postižené obce.

Infekce, suchost, úrazy. Lidé teď v létě trpí s očima. Lékař radí, co s tím

22. 7. 2021 | Červencové slunce dokáže být hodně ostré a mnozí lidé právě v tomto období trpí problémy s očima. Objevují se infekce, syndrom suchého oka, ale i drobné úrazy. „Při pocitu cizího tělesa v oku nám k jeho výplachu dobře poslouží borová nebo oční voda. Drobnou oděrku rohovky například při škrábnutí je lepší ošetřit oční mastí a zamezit mrkání zalepením oka,“ radí Vladimír Líška, primář očního oddělení Litomyšlské nemocnice. ...

Zdroj: Pardubický deník - zprávy - pardubicky.denik.cz
22:13:41 | 28.07.2021Zpravodajství PardubiceDnes.cz

Pardubická školská zařízení se vyrovnávají s poklesy příjmů z důvodu covidu

Koronavirová pandemie zasáhla ve školství nejen školy samotné, ale také domovy mládeže, školní jídelny či Centrum celoživotního vzdělávání (CCV) v Pardubicích. O možné finanční pomoci jednal s ředitelkami CCV Pardubice a Domova mládeže a školní ...

Očkovací kamion se vydá na cestu krajem. Zajede do Přelouče, Letohradu či Lanškrouna

Od pondělního rána funguje před sokolovnou v Pardubicích očkovací kamion, ve kterém je možné očkování vakcínou Janssen bez předchozí registrace. V pří ...

Silnice v jihovýchodní části Pardubického kraje se dočkají modernizace díky financím z Evropy

Letos na jaře kraj vysoutěžil zhotovitele na sedmikilometrový úsek silnice II/366 od křižovatky s I/43 v Hradci nad Svitavou přes Sklené, Pohledy až d ...

Burger Street Festival před Palácem Pardubice začne již 30. července

Léto je v plném proudu, pojďme si ho užít s výbornými burgery! Před Palácem Pardubice proběhne na konci července Burger Street Festival, na kterém bud ...

Očkovací místa Nemocnice Pardubického kraje naočkovala už 1900 dětí

V pěti očkovacích místech Nemocnice Pardubického kraje bude do konce týdne naočkováno více než 1900 dětí, na příští týden je v systému připraveno dalš ...Čtvrtek 29.7.2021
Pardubický kraj Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.