PardubiceDnes.cz
PardubiceDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Pardubice.eu | Magistrát města Pardubic

Z regionu

Pardubice.eu | Magistrát města Pardubic Zdroj: Pardubice.eu | Magistrát města Pardubic  |

Ocenění města si letos odneslo celkem sedm osobností

17. 4. 2019 | Pardubice vyhlásily další osobnosti, které se významným způsobem podílely nebo nadále podílejí na rozvoji či propagaci města. Čestné občanství města Pardubic získali dva členové Klubu přátel Pardubicka, Jarmila Stibicová a Jiří Paleček, dalším pěti osobnostem byly v rámci slavnostního vyhlášení ve Společenském sále radnice předány medaile města.

Filharmonici se v příští sezoně přesunou na univerzitu

12. 4. 2019 | Komorní filharmonie Pardubice musí změnit pro příští abonentní sezonu své působiště. Z důvodu rekonstrukce Domu hudby, kterou Pardubický kraj jako investor plánuje zahájit v červnu letošního roku, bude uzavřena Sukova síň a koncerty tak budou přesunuty. Po pečlivém výběru náhradních prostor nakonec filharmonici najdou částečně nové útočiště v prostorách auly Univerzity Pardubice.

Startují zápisy do mateřských školek

15. 4. 2019 | Zápisy do základních škol mají děti za sebou, nyní jsou na řadě zápisy do mateřinek. Přihlášky se přitom nevydávají v tištěné podobě v mateřských školách, rodiče si je od zítřejšího dne mohou vyplnit on-line prostřednictvím webové aplikace zapisy.pardubice.eu, kde se mimo jiné dozví, jak při zápisu postupovat krok za krokem.

Záchytné parkoviště v kasárnách je připraveno

12. 4. 2019 | První záchytné parkoviště v Pardubicích se pro řidiče otevře v pondělí 15. dubna. Návštěvníci města budou moci od tohoto data nechat své vozy v Masarykových kasárnách. Za celodenní parkování tu zaplatí pět korun. Avizovaná úprava parkovného ve městě se ale zatím nekoná.

Prezentace ukáže, že pomáhat není těžké

12. 4. 2019 | Řada lidí se bojí, že by nedokázala druhému pomoci v případě náhlé indispozice. Tyto obavy má alespoň z části zahnat prezentace první pomoci, včetně použití defibrilátoru, která se uskuteční 17. dubna na Dukle, v hale BK JIP Pardubice. Právě v basketbalové hale je umístěn jeden z defibrilátorů, které letos zakoupila pardubická radnice.

Díky novým pomůckám bude gymnastika pro děti zábavou

10. 4. 2019 | V Základní škole Pardubice-Polabiny, npor. Eliáše 344 mají nové gymnastické pomůcky, barevnější, bezpečnější a variabilnější. Město jejich nákup z Programu podpory sportu podpořilo formou provozního příspěvku ve výši 120 tisíc korun, v rámci pilotního projektu si je navíc během jednoho roku budou moci vyzkoušet, případně zapůjčit i ostatní pardubické základní školy.

Ulice města v sobotu zaplní půlmaratonci

10. 4. 2019 | Další ročník Pardubického vinařského půlmaratonu promění o víkendu město v jedno velké běžecké centrum a i letos bude jeho součástí mistrovství ČR mužů a žen v půlmaratonu. Závodu dlouhého přibližně 21 kilometrů se navíc zúčastní téměř dvacet závodníků z měst, která s Pardubicemi již léta pojí spřátelené partnerství, pro některé ze zahraničních běžců to navíc nebude premiéra.

Jeviště divadla včera patřilo nejlepším pedagogům

5. 4. 2019 | Kreativita a inovace, motivace žáků či jejich příprava na různé soutěže. Nejen to rozhodlo o tom, kdo bude patřit mezi nejlepší pedagogy za rok 2018, jejichž vyhlášení se uskutečnilo včera na prknech Východočeského divadla Pardubice. Ze společného setkání, které se pravidelně koná u příležitosti oslav Dne učitelů, si pamětní list odneslo celkem 37 nominovaných osobností, 10 z nich získalo navíc také finanční dar. ...

Pardubice letos investují do škol čtvrt miliardy

5. 4. 2019 | Pardubice letos investují do svých škol více než 270 milionů korun. Téměř 97 milionů korun (včetně DPH) investuje město do druhé etapy rekonstrukce odborných učeben. Té se dočkají tři základní školy – na Dubině, Benešově náměstí a v Resslově ulici. Část těchto peněz získají Pardubice v rámci integrované územní investice z evropských fondů.

Cyklověž si našla své klienty

3. 4. 2019 | Cyklověž, vybudovaná v rámci revitalizace pardubického přednádraží, si během prvního roku provozu našla své klienty. Zájem o bezpečné parkování kol výrazně stoupl poté, co město snížilo poplatek za celodenní parkování z deseti na pět korun.Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. České dráhy nabízejí v kooperaci se ...

Pavel Šotola: Na autisty systém sociálních služeb moc nemyslel, snažíme se to napravit

12.04.2019 | Z regionu

PARDUBICE - Nedávno převzali zástupci Pardubického kraje celostátní cenu Mosty 2018 od Národní rady osob se zdravotním postižením České republiky za p ...

Situace pardubického letiště je katastrofální

12.04.2019 | Z regionu

PARDUBICE - Poslední informace o zrušení linky do Londýna společností Ryanair a rušení letů v rámci letního provozu do čtyř destinací společností Smar ...Neděle 21.4.2019
Pardubický kraj Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.