PardubiceDnes.cz
PardubiceDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » PardubickéNovinky.cz - Z regionu

Z regionu

PardubickéNovinky.cz - Z regionu Zdroj: PardubickéNovinky.cz - Z regionu |

Kraj rozdělí spolkům na aktivity v prvním pololetí čtvrt milionu

21. 3. 2018 | Celkově bude v letošním roce rozděleno 500 tisíc korun s tím, že nyní krajští radní rozdělili 216 tisíc korun na akce konané v prvním pololetí.

Dotaci od kraje dostanou včelaři i obce na vodovody

21. 3. 2018 | Žádosti o dotace včelařům i obcím na vodovody, kanalizace a čistírny odpadních vod schvalovali na svém posledním jednání radní Pardubického kraje. Tématem jejich jednání byla i protipovodňová opatření.

Vláda dá krajům čtyři miliardy na opravy silnic nižších tříd

21. 3. 2018 | Vláda v letošním státním rozpočtu našla v jednotlivých kapitolách úspory 8,4 miliardy korun. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).

Pardubický kraj chce ústavní formu péče o děti změnit na komunitní

21. 3. 2018 | Pardubický kraj je spolu se Zlínským průkopníkem v transformaci péče o ohrožené děti v České republice.

Závan jara přinesou v neděli Velikonoce na Zámku

20. 3. 2018 | Tradiční velkolepou oslavu jara připravují kulturní instituce, sociální organizace a střední školy kraje na tuto neděli na pardubický zámek.

České dráhy slibují, že nebudou v regionu propouštět, říká Netolický

20. 3. 2018 | Představitelé Pardubického kraje se v pátek sešli se zástupci Českých drah, které jako jeden ze zájemců usilují o desetiletý kontrakt na zajištění železniční dopravní obslužnosti v regionu.

Návštěvy pacientů v Nemocnici Pardubického kraje jsou povoleny

20. 3. 2018 | Vzhledem k poklesu výskytu akutních respiračních infekcí a chřipkových onemocnění v Pardubickém kraji rozhodl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje o ukončení zákazu návštěv hospitalizovaných pacientů.

Chrudim bude revitalizovat historické náhony řeky Chrudimky

19. 3. 2018 | Zatímco s projektem revitalizace náhonu na Střelnici, na kterou Chrudim dostala dotaci, město finišuje a co nevidět uzavře výběrové řízení a vybere zhotovitele celé akce, vrcholí přípravy i dalšího úseku historického náhonu, tentokrát v lokalitě U Valchy.

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi láká na Planetu animace

18. 3. 2018 | U příležitosti Světového dne loutkového divadla otevírá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi 21. března 2018 interaktivní prostor nazvaný Planeta animace, která doplní výstavu Pohádkový svět rodiny Lamkových.

Na rekonstrukci silnic v okolí Včelákova dá kraj 90 milionů korun

17. 3. 2018 | Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se starostou Včelákova nedaleko Hlinska Janem Pejchou o investiční činnosti kraje v oblasti silničního hospodářství nejen v okolí obce, ale v rámci celého širšího regionu.

Petice za výstavbu komunikace R43 se projednávala v Senátu

16. 3. 2018 | Starosta města Moravská Třebová se společně s dalšími zástupci samospráv zúčastnil veřejného slyšení k Petici za výstavbu rychlostní komunikace R43, které proběhlo v úterý 13. března v historickém sále Senátu PČR.

Značka Východní Čechy je úspěšná

15. 3. 2018 | O víkendu skončila hlavní sezóna turistických veletrhů na letošní rok. Pardubický a Královéhradecký kraj se pod značkou Východní Čechy prezentovaly společně už potřetí a opět úspěšně. Z mezinárodních veletrhů si přivezly několik cen.

Dánští novináři ve skiresortech

14. 3. 2018 | Ve spolupráci se zahraničním zastoupením agentury CzechTourism pro Skandinávii a Olomouckým krajem zrealizovala Destinační společnost Východní Čechy presstrip pro skupinu pěti dánských novinářů pracujících pro významná média zaměřená na oblast snow and fun.

Pardubický Wonkův most čeká dílčí rekonstrukce

14. 3. 2018 | Wonkův most v Pardubicích je nejzatíženější mostní stavbou na silnicích II. třídy ve městě a kraji. Denně tudy projede až pětadvacet tisíc automobilů, také autobusy a trolejbusy městské hromadné dopravy. 

Jubilejní Febiofest 2018 nabídne přes 170 filmů

14. 3. 2018 | Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest se uskuteční v Praze od 15. do 23. března 2018 a následně v dalších 15 městech od 26. března do 21. dubna 2018. Hlavním hostem festivalu bude francouzská herečka Catherine Deneuve.

V Ústí nad Orlicí bude zahájena stavba centrálního urgentního příjmu

14. 3. 2018 | Zástupci kraje, města i nemocnice diskutovali s občany o orlickoústeckém urgentním příjmu.

Železničářská tradice v České Třebové pokračuje

13. 3. 2018 | Jedním z cílů současného vedení Pardubického kraje je další rozvoj Vyšší odborné školy a střední školy technické v České Třebové, která je dlouhodobě spojena s železničním provozem.

Netolický: Projekty na modernizace silnic jsou připravené

12. 3. 2018 | Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal dnes v Praze s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou. Hlavním tématem jednání byla problematika čerpání prostředků Evropské unie na modernizace silnic nižších tříd.

Pardubický krajský úřad vyvěsí vlajku Tibetu

12. 3. 2018 | Stejně jako v minulých pěti letech zavlaje na stožáru před Krajským úřadem Pardubického kraje tibetská vlajka. Hejtmanství se tradičně připojuje k mezinárodní kampani za dodržování lidských práv v Tibetu s názvem Vlajka pro Tibet.

Kalendář Přelouče na rok 2018 byl pro kreslíře Ivo Štěpánka posledním

11. 3. 2018 | Smutná zpráva přišla z Přelouče, kde po dlouhé nemoci zemřel skvělý výtvarník, ilustrátor a přeloučský patriot Ivo Štěpánek. Jeho práce jsou známe z téměř tří desítek kalendářů města Přelouče. Autor loga tradiční akce předávání cen za dabing, obalů potravin, také ilustroval knihy.Trenérem mužské hokejbalové reprezentace je krajský silničář Jiří Mašík

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický přijal v pondělí odpoledne Jiřího Mašíka, který je od konce minulého roku trenérem české mužské hokejbalové reprezentace a dlouholetým úspěšným trenérem hokejbalového klubu HBC Autosklo - H.A.K. Pardubice. ...

ČD slibují, že v rámci organizačních změn nebudou v regionu propouštět, říká hejtman

20.03.2018 | Z regionu

PARDUBICE - Představitelé Pardubického kraje se v pátek sešli se zástupci Českých drah, které jako jeden ze zájemců usilují o desetiletý kontrakt na z ...

Kraj rozdělí spolkům na aktivity v prvním pololetí čtvrt milionu

20.03.2018 | Ekonomika, podnikání

PARDUBICE - Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila částečné poskytnutí dotací z dotačního programu na podporu nestátních neziskov ...Středa 21.3.2018
Pardubický kraj Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.