PardubiceDnes.cz
PardubiceDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Pardubice a Pardubický kraj

Krvavé prachy. Scorsese se svým filmem omlouvá za vraždy amerických Osedžů

24. 5. 2023 | Píše se rok 1920 a do domorodé osady v Oklahomě přijíždí mladý muž, který neví, co se životem. Je to místo zaslíbené, ale i prokleté. To ovšem Ernest zatím netuší. Tak začíná snímek The Killers of the Flower Moon, který s velkým ohlasem představil režisér Martin Scorsese na filmovém festivalu v Cannes.

Divadlo chystá českou premiéru. Ředitelem zůstává Petr Dohnal

19. 5. 2023 | Východočeské divadlo Pardubice (VČD) připravilo na sobotu českou premiéru hry britského dramatika Alana Ayckbourna Intimní rizika na veřejných místech. Režisérem nové inscenace bude Petr Štindl, který v Pardubicích připravil úspěšné Společenstvo vlastníků.

Letní festivaly na Chrudimsku začínají už v červnu. A nejsou jen hudební

17. 5. 2023 | Sezóna letních festivalů se nezadržitelně blíží. Letošní červen bude na Chrudimsku našlapaný, dorazí k nám hvězdy české hudební scény jako je Vypsaná fixa, Wohnout, Tři sestry nebo Pokáč.

Východočeské divadlo bude mít od června staronového ředitele

17. 5. 2023 | V čele Východočeského divadla Pardubice zůstává na dalších šest let Petr Dohnal, který v rámci konkurzního řízení dokázal svůj post obhájit již popáté. Budoucí staronový šéf tak má před sebou další šestileté období a jako ředitel VČD bude ve své funkci působit do 31. května 2029.

KVÍZ: Jak znáte herečku Marii Rosůlkovou? Byla milovnice i vyznavačka detektivek

15. 5. 2023 | Herečka Marie Rosůlková se narodila do rodiny ševce-živnostníka. Přestože se upnula k herectví, nemohla odejít na pražskou Státní konzervatoř, protože v Praze už studoval její bratr – a mít hned dva potomky v dosti drahém městě by bylo pro rodiče příliš nákladné. Proto Marie vystudovala doma v Plzni dvouletou obchodní akademii a pracovala v místní pobočce Pozemkové banky. Zároveň ale během studií ochotničila a chodila na soukromé hodiny herectví. Vyplatilo se jí to. Připomeňte si s Deníkem, třic ...

KVÍZ: Eurovize v toku času. Co (ne)víte o historii slavné pěvecké soutěže?

14. 5. 2023 | Je známý další vítěz televizní Eurovize – o víkendu vyhrála švédská zpěvačka Loreen, která soutěž ovládla už podruhé. Česka kapela Vesna skončila na desátém místě. A jaká je vlastně česká stopa v této populární soutěži? Víte, že se jí v roce 1968 účastnil Karel Gott, který ovšem tehdy nezastupoval Československo? A že místo Lenky Filipové, která nedostala povolení vycestovat, soutěžila v roce 1988 dnes světově známá Celine Dionová? Vyzkoušejte si kvíz Deníku. ...

První den majálesového veselí v Pardubicích. Poznáte se?

13. 5. 2023 | Pardubice mají za sebou první den Majálesu. Na pódium se v pátek 12. května představilo více než dvacet interpretů.

KVÍZ: Znáte severské detektivky? Jo Nesbø a spol. napínají miliony čtenářů

13. 5. 2023 | Harry Hole, Joona Linna, Carl Mørck, Freya a Huldar. To je jen několik knižních hrdinů potírajících zločin v populárních severských kriminálních románech. Co mají tyto knížky společného? Jsou drsné, čtou je miliony lidí po celém světě a obvykle mají 400 a více stran.

V Sukově síni zazní hudba Pink Floyd v symfonických úpravách

9. 5. 2023 | Český akademický orchestr uvádí koncertní program s hudbou legendární britské kapely Pink Floyd, Benjamina Brittena a originální tvorbou Antona Aslamase. Koncerty pod názvem "Mind Floyd" se uskuteční 23. května v kostele sv. Šimona a Judy v Praze a 25. května v Sukově síni v Pardubicích.

KVÍZ: Festival v Cannes uctí Michaela Douglase. Jak moc znáte slavného herce?

7. 5. 2023 | Paštika z domácího mazlíčka, surová demolice auta i rodinného porcelánu. A dva na smrt rozhádaní manželé na křišťálovém lustru řítícím se k zemi. „Až spadneš, nerozbij dlaždičky.“ Michael Douglas hrál v řadě nestárnoucích filmů, asi nejvíce hlášek ale pochází z Války Roseových. Manželský masakr, v němž hrál po boku Kathleen Turnerové, zůstává klenotem v jeho kariéře. Nejen díky němu si v květnu dojde pro čestnou Zlatou palmu, kterou dostane na festivalu v Cannes. ...

Zdroj: pardubicky.denik.cz | Další zprávy »
18:19:47 | 28.05.2023

Neděle 28.5.2023
Pardubický kraj Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes