PardubiceDnes.cz
PardubiceDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Pardubice a Pardubický kraj

Brutal Assault oslavil pětadvacetiny pekelným bálem plným tvrdé muziky

14. 8. 2022 | /FOTO, VIDEO/ Zatímco se měsíc pokoušel prokousávat mraky a půda po týdnech žízně hltala doušky čerstvého deště, rozezněly se v neděli krátce po půlnoci nad josefovskou pevností poslední tóny narozeninového bálu pekelné oslavy pětadvacetin festivalu Brutal Assault. Večírek plný tvrdé muziky, ostrých kytarových riffů a těžkých úderů bicích trval pět dní. A každý z nich přinesl nezapomenutelný zážitek. ...

Inspirativní čtení na léto. Pět knih, které byste neměli o dovolené minout

13. 8. 2022 | Léto se zlomilo do druhé půlky, dovolené a výlety ale pro mnohé z nás nekončí. Pokud jste už znaveni mořem, sluncem, túrami, festivaly, koncerty či letními kiny, možná vám přijde vhod strávit nějaký čas jen tak ve stínu stromů a s dobrou knihou v ruce. Tady je pět tipů, které vás nebo vaše děti třeba osloví.

Vzkvétající Númenor. Fotky ze seriálu Prsteny moci odhalují dosud neviděnou říši

12. 8. 2022 | Jak oživit svět, který mnozí znají, ale nikdo jej neviděl? Touto otázkou se zabývali tvůrci mytologického eposu The Lord of the Rings: The Rings of Power neboli Pán prstenů: Prsteny moci, jehož premiéra se odehraje na streamovací platformě Amazon Prime Video 2. září.

Podzim na Nově: Pět hraných seriálů, nový MasterChef i návrat legend

12. 8. 2022 | Televize Nova představila své podzimní programové schéma. Jeho součástí bude seriál Policie Modrava, který vyvrcholí novými díly a závěrečnou řadou. Druhou sérií bude pokračovat i hit loňského podzimu, seriál Pan profesor s Vojtěchem Dykem, nové případy budou řešit v jednom z nejsledovanějších krimi seriálů posledních let Specialisté.

Písničkář Michael Janík: Dvanáctistrunku jsem si pořídil kvůli Beatles

8. 8. 2022 | Zachtělo se mi zjistit, co dělá Michael Janík (77). Jak se má, čím se baví, o čem přemýšlí. V nakladatelství Galén mu právě vychází sbírka básní Poezie starého písničkáře. Ty verše jsou jako on sám: vlídné a třeskutě vtipné, hřejivé i sarkastické. Jedním slovem: ty básničky jsou k posmání. Tak si vousatého kytaristu a zpěváka pamatujeme z oblíbeného dua Paleček a Janík, od jehož seznámení letos uplyne 55 let.  ...

Malíř Jiří Slíva: V mládí jsem si kreslil obrázky k písničkám ze Semaforu

4. 8. 2022 | Klasik českého kresleného humoru oslavil začátkem července úctyhodné půlkulatiny. Podle občanky je mu 75 let. Ale vůbec byste to do něj neřekli. Na světě by se našlo jen málo činorodějších a zaneprázdněnějších lidí. Jiří Slíva kreslí, maluje, ilustruje, hraje na kytaru a zpívá, skládá písničky, píše básničky, pořádá výstavy… Na jeden život je toho až moc. 

K životu s úsměvem na tváři stačí opravdu málo, říká cestovatel Jakub Kynčl

3. 8. 2022 | Jakub Kynčl si oblíbil Střední a Jižní Ameriku. O cestách po této části světa pojednává i jeho kniha Pas a pes. A proč to tam má tak rád? Lidé jsou tam prý upřímnější. „Když jsem v Jihovýchodní Asii, každý se na mě usmívá. Nepoznám, zda mi ten člověk vstřícně pomůže, anebo na mě chystá nějaký podvůdek. V Latinské Americe je to snadnější. Milí a vlídní lidé se usmívají a ti, kterým se chcete vyhnout, se tváří tak, že raději přejdete na druhou stranu cesty,“ říká cestovatel a spisovatel v jedné os ...

Kultura žije. Pardubický zámek opět přivítal divadelní festival Pernštejlove

31. 7. 2022 | Poslední týden v červenci je na pardubickém zámku spojený s pětidenním festivalem Pernštejnlove. Divadelní inscenace se věnovaly lásce a vztahům ve všech podobách. Hrálo se na zámeckém nádvoří, v šapitó i v parkánu. Na improvizovaných jevištích se představily soubory z Olomouce, Brna či Prahy a nechyběli ani pardubičtí herci.

Leonardo DiCaprio mezi Indiány. Western Krvavé prachy uvidíme příští rok

30. 7. 2022 | Leonardo DiCaprio opět spojil své síly s režisérem Martinem Scorsesem. Jejich čerstvý projekt se jmenuje Killers of the Flower Moon (česky Krvavé prachy) a vrací se k záhadným vraždám Indiánů ve 20. letech minulého století.

Zagorová nám vzkázala, ať jdeme svou vlastní cestou, říká o muzikálu Bohatová

28. 7. 2022 | Kateřina Bohatová, to je jedna ze tří hereček, které budou mít hlavní roli v připravovaném muzikálu Biograf láska, postaveném na písničkách z repertoáru zpěvačky Hany Zagorové. „Na roli byl vypsán konkurz. Pozval si mě kolega Honza Kříž, který muzikál režíruje, takže to proběhlo v takovém příjemném duchu, vzhledem k tomu, že spolu spoustu let hrajeme a dobře se známe. Ale šla jsem si to pěkně odzpívat. No a dopadlo to výborně. V létě zkoušíme, v září bude premiéra,“ těší se herečka a zpěvačka na ...

Zdroj: pardubicky.denik.cz | Další zprávy »
06:13:12 | 16.08.2022

Úterý 16.8.2022
Pardubický kraj Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.