PardubiceDnes.cz
PardubiceDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Pardubice a Pardubický kraj

Schváleno. Nový zvířecí útulek vznikne ve Starých Čívicích

2. 7. 2022 | Po téměř dvaceti letech našly Pardubice místo, kde vyroste nový útulek pro opuštěná nebo zatoulaná zvířata. Ten a služebna městské policie bude nakonec ve Starých Čívicích, na místě bývalých silážních jam. Stávající útulek nemá dostatečné zázemí ani kapacitu, navíc se nachází v blízkosti bytových domů. Městu tu také plánuje stavět domov pro seniory. Nový útulek by měl mít dostatečné zázemí pro různé druhy zvířat, zelené střechy i výběhové louky. ...

Pardubické letiště hlídali odstřelovači i vrtulník. Přiletěla delegace z Unie

1. 7. 2022 | /FOTO, VIDEO/ Letadlo z Bruselu přistálo na pardubickém letišti o půl 12. Příletu předcházeli velké policejní manévry. Na střeše letiště byli odstřelovači, prostor prohlíželi policejní psovodi se psy. Unijní kolonu zase hlídali policisté na motorkách.

Pardubický kraj v pátek odpoledne ohrozí další bouřky

1. 7. 2022 | I na první červencový den vydali meteorologové varování před bouřkami. Týká se celé východní části republiky včetně celého Pardubického kraje. Výstraha je platná od 1. července 11. hodiny do 20. hodiny. Očekává se možný výskyt velmi silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 50 mm, kroupami i nad 2 cm a nárazy větru kolem 90 km/h. 

Univerzita Pardubice se podílí na zahájení předsednictví v EU

30. 6. 2022 | Univerzita Pardubice se podílí na premiérovém pracovním setkání vlády a kolegia Evropské komise v první den českého předsednictví v Radě EU. Jednání se uskuteční v pátek v Litomyšli.

Bouře úřadovala. V Ústí vyřadila krytý bazén, v Janově šly k zemi mohutné stromy

30. 6. 2022 | Předpovědi meteorologů se naplnily a část Pardubického kraje ve středu odpoledne a večer zasáhly silné bouřky. V Janově u Litomyšle popadaly mohutné stromy, v Ústí nad Orlicí bouře vyřadila technologii plaveckého bazénu. Na pátek přitom opět meteorologové avizují další silné bouřky.

Zdroj: pardubicky.denik.cz | Další zprávy »
06:13:06 | 02.07.2022

Hejtman byl „Grand Marshal“, pardubičtí konzervatoristé sklidili úspěch v americkém Texasu

Hejtman byl „Grand Marshal“, pardubičtí konzervatoristé sklidili úspěch v americkém Texasu

16. 6. 2022 | Letošní 55. ročník National Polka Festivalu provázely hned tři vystoupení studentů pardubické konzervatoře, kteří stanuli před zcela zaplněnými sály. Připomínka české kultury, hudby a folkloru se uskutečnila tradičně v americkém městě Ennis, které se nachází necelou hodinu jízdy od Dallasu.

Adrenalinový zážitek ve výšce 95 metrů nad zemí. Dolní Morava otevřela Sky Bridge 721

Adrenalinový zážitek ve výšce 95 metrů nad zemí. Dolní Morava otevřela Sky Bridge 721

31. 5. 2022 | V pátek 13. května otevřela Dolní Morava nejdelší visutý most pro pěší na světě. Atrakce ale není pro každého. Kdo trpí závratěmi, měl by raději zůstat nohama pevně na zemi. Ti ostatní si užijí adrenalinový zážitek ve výšce 95 metrů nad zemí, který se jim nikde jinde nenaskytne.

Výstavba nové čtvrti v Pardubicích… Dorňák chce vybudovat respektovanou developerskou skupinu

Výstavba nové čtvrti v Pardubicích… Dorňák chce vybudovat respektovanou developerskou skupinu

30. 5. 2022 | Novým majitelem realitního developera BlackBird Real Estate (BBRE) se stal český manažer a podnikatel Miroslav Dorňák. Zároveň spolu se zkušenými realitními manažery založil novou developerskou společnost VIVERE Real Estate, která se bude specializovat zejména na realitní projekty ve větších městech ČR.

Uvězněný chudák bobr a psí cestovatelé-rutinéři. Městští strážníci se v Pardubicích nenudí. Existují už 30 let

Uvězněný chudák bobr a psí cestovatelé-rutinéři. Městští strážníci se v Pardubicích nenudí. Existují už 30 let

2. 5. 2022 | Před 30 lety, přesně 18. března 1992 schválilo, zastupitelstvo Pardubic vyhlášku o obecní policii. Za tu dobu se okruh jejích činností výrazně rozšířil a kromě tvrdé práce stihli pardubičtí strážníci nastřádat i pěknou řádku veselých historek.

Vzpomínky generála Sedláčka a odbojářky Jaryny Mlchové. Pardubice otevřely první Institut Paměti národa

Vzpomínky generála Sedláčka a odbojářky Jaryny Mlchové. Pardubice otevřely první Institut Paměti národa

13. 4. 2022 | V samotném centru Pardubic se v polovině března otevřel vůbec první Institut Paměti národa v České republice i celé Evropě. Za celým projektem stojí nezisková organizace Post Bellum, která se dlouhodobě zabývá skutečnými a často pohnutými osudy pamětníků 20. století. Nečekejte ale žádné nudné panely s historickými daty –⁠ těšit se můžete na navýsost interaktivní expozici, která bude bavit a skrze zážitek vzdělávat všechny generace. ...

Zdroj: krajskelisty.cz/pardubicky-kraj/ | Další zprávy »
06:13:07 | 02.07.2022

Zrušení Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod

26. 11. 2021 | Na základě zákona č. 251/2021 Sb., kterým se mění zákon č. 248/2000 Sb., o podpoře regionálního rozvoje, ve znění pozdějších předpisů, bude Regionální rada regionu soudržnosti Severovýchod k 31. 12. 2021 zrušena.

Zdroj: rada-severovychod.cz | Další zprávy »
06:13:07 | 02.07.2022

Sobota 2.7.2022
Pardubický kraj Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.