PardubiceDnes.cz
PardubiceDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Pardubice a Pardubický kraj

VIDEO: O nový úsek D35 se bude starat 41 lidí. Středisko správy vzniklo v Městci

1. 12. 2022 | /FOTO/ Středisko správy a údržby dálnic Městec, ležící nedaleko Moravan na Pardubicku, bude mít ve své správě úsek budované dálnice D35 od mimoúrovňové křižovatky Sedlice u Hradce Králové až po konec úseku u Ostrova před Vysokým Mýtem. O celkem 32 kilometrů tu bude pečovat 41 pracovníků, z toho 28 dělnických a 13 technických profesí. Ve středisku vznikla i tréninková dráha pro zaměstnance. 

Bezdomovec pomočil schodiště bytovky, strážníkům vyhrožoval fyzickou likvidací

1. 12. 2022 | /FOTO/ Totálně opilého bezdomovce na chodbě bytovky v Pardubicích budili zdejší strážníci. Ten před tím, než si ustlal, pomočil zábradlí a schodiště, vůči přivolaným strážníkům byl pak hrubý, požadoval nocleh na záchytce, vyhrožoval jim trestním oznámením a likvidací jejich rodin. Jednoho strážníka se dokonce pokusil fyzicky napadnout.

Bude mít i potrubní poštu. Centrální příjem v Pardubicích už spolkl půl miliardy

1. 12. 2022 | /FOTOGALERIE/ Heliport, emergency i operační sály, to vše nabídne nový nemocniční objekt. Stavba nového centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici je historicky největším projektem Pardubického kraje. Na dominantě areálu už jsou hotovy práce za bezmála 500 milionů korun. Novinkou bude i potrubní pošta za 7,5 milionu korun.

Nejvíc v kraji zdraží voda v Pardubicích, nejlevnější ji stále mají v Litomyšli

1. 12. 2022 | Vodné a stočné v Pardubickém kraji od nového roku zdraží. Nejvíc to pocítí lidé v okrese Pardubice, kde zaplatí o čtvrtinu více než doposud. Ostatní vodárenské společnosti zvyšují ceny v řádech korun. Jedny z nejnižších cen vodného a stočného si už roky drží v Litomyšli. Od ledna i tady sice dojde ke zdražení, i tak cena za kubík zůstane pod celorepublikovým průměrem.

Z Pardubic o víkendu odstartuje Běh naděje. Připomene tragické osudy Židů

30. 11. 2022 | Běh naděje, který odstartuje na pardubickém nádraží, připomene tragické události prosince roku 1942. Spolek Rozběháme Luži tentokrát zamíří z Pardubic do Slatiňan.

Zdroj: pardubicky.denik.cz | Další zprávy »
14:13:21 | 01.12.2022

Bude ve Velinách vyzvánět František? Obec bojuje za nový zvon

Bude ve Velinách vyzvánět František? Obec bojuje za nový zvon

17. 10. 2022 | V obci Veliny nedaleko Holic najdete malebný barokní areál roubeného kostela sv. Mikuláše se zvonicí a márnicí z poloviny 18. století, který rozhodně stojí za návštěvu. Kdysi tu bývaly i čtyři zvony ze 16. století. Po obou světových válkách zbyly jen dva, a to se místní rozhodli změnit. V roce 2015 nechala obec vyrobit menší zvon sv. Mikuláše, nyní má v plánu obnovit i ten větší.

Green Deal? Šlápnout na brzdu, odložit, přehodnotit, říká nezávislý krajský radní pro zemědělství Mirek Krčil

Green Deal? Šlápnout na brzdu, odložit, přehodnotit, říká nezávislý krajský radní pro zemědělství Mirek Krčil

5. 9. 2022 | V rámci Pardubického kraje jsou žně již na samém konci. Zbývají poslední hektary, z kterých je potřeba dostat úrodu pod střechu. Radní Pardubického kraje pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil v srpnu navštívil několik zemědělských podniků, aby se přímo na místě informoval, jak žňové práce probíhají.

Letní jízdy parních vlaků na Pardubicku frčí. Ta poslední je vyprodaná už měsíc před termínem

Letní jízdy parních vlaků na Pardubicku frčí. Ta poslední je vyprodaná už měsíc před termínem

15. 8. 2022 | Ačkoliv prázdniny ještě zdaleka neskončily, některé akce k ukončení letošní letní sezóny jsou už vyprodané. Třeba speciální jízda parním vlakem 3. září na trase z Ústí nad Orlicí do polské Slezské Javořiny. Zoufat ale nemusíte. Pro zájemce o parní jízdy zbývají do konce léta ještě tři jízdy na trase Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice. Ty se uskuteční vždy v sobotu 20. a 27. srpna. Jízdenky na tuto trasu není možné rezervovat předem a lze je zakoupit pouze v hotovosti přímo ve voze. ...

Luděk Ševčík: Pronajal si objekt jako sklad. A ihned si do něj navezl Romy ze Slovenska. Vaše dopisy

Luděk Ševčík: Pronajal si objekt jako sklad. A ihned si do něj navezl Romy ze Slovenska. Vaše dopisy

19. 7. 2022 | Romská problematika řešená už třicet let neustále stejnými metodami a s neustále stejnými výsledky. Problém je vždycky na straně většinové společnosti, nikoliv v té menšinové. A přesně takový problém se teď vyskytl v jedné obci, kterou začaly obletovat neziskovky i se svými požadavky. O věci se rozepsal Luděk Ševčík. A není to veselé čtení.

Zmatky a vynechané spoje. Kvůli změně dopravce nevyjely stovky autobusů. Máme ale užitečný odkaz

Zmatky a vynechané spoje. Kvůli změně dopravce nevyjely stovky autobusů. Máme ale užitečný odkaz

17. 7. 2022 | Změna jízdních řádů od 12. června přinesla v Pardubickém kraji nejen výměnu autobusových dopravců, ale hlavně pořádnou dávku zmatků. Jednou z nových společností je i BusLine, který nahradil ICOM Transport. Kvůli nedostatku řidičů ale v kraji v červnu nejezdila řada spojů, a lidé tak na autobusy často čekali marně. Nyní už se situace postupně lepší.

Zdroj: krajskelisty.cz/pardubicky-kraj/ | Další zprávy »
14:13:21 | 01.12.2022

Čtvrtek 1.12.2022
Pardubický kraj Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.